Přestavby na automat

Stále populární jsou přestavby litinových kotlů. Jednoduchou úpravou stávajících  kotlů na pevná paliva dosáhnete komfortního automatického provozu teplovodního kotle až do výkonu 90 kW. Po přestavbě kotle lze kotel využívat i na původní palivo. Z kotle se tedy stává kombinovaný kotel na ruční přikládání a automatický provoz. Přestavba spočívá v osazení kotle na podstavec a hořák se připojí z levé nebo pravé strany kotle tak, aby nebránil v přístupu ke kotli. Do dna stávajícího kotle se nejprve vyřeže otvor, topení tak bude probíhat pod samotným roštem kotle. Horké plyny stoupající směrem nahoru vytopí celé kotlové těleso. Po instalaci přestavbového balíčku funguje kotel s užitím předepsaného paliva pouze jako automatický a bude jej možné provozovat i po roce 2022. 

Přestavbové sady litinových kotlů

Tento sortiment byl vyvinut na základě dlouhodobých požadavků českých zákazníků. Desítky tisíc českých domácností řeší problém s provozem klasických litinových kotlů, který je spojen s nutností časté obsluhy, rychle rostoucích nákladů na palivo a obtěžování sousedů kouřem z nekvalitního spalování. Přestavba litinových kotlů na automaty umožňuje všechny tyto problémy vyřešit a zajistit si doma pohodlné topení za přijatelnou cenu s možností využít stávající litinový kotel, do kterého již uživatel investoval dříve.

Je to jednoduché

Starý kotel Vám  jednoduchým způsobem přestavíme na automat a tím výrazně usnadníme život. Přestavba trvá 2-3 pracovní dny, je tedy možné ji realizovat i v topnou sezonu.

Výhody

●   nízké pořizovací náklady, oproti pořízení nového kotle
●   nízké provozní náklady, oproti plynu a elektřině (až o 50%)
●   plně automatický provoz s výdrží až několika dnů 
●   ovládání přes pokojový termostat, jako u plynového kotle 
●   dokonalé spalování, nezatěžuje okolí splodinami

Tato investice je nižší než pořízení nového automatického kotle

Pro zákazníky, kteří preferují litinové výměníky a nechtějí se zbavit svých starých litinových kotlů, je to způsob jak si nejlevnějším způsobem pořídit automatický kotel. Přestavěné zařízení nebude dosahovat takových parametrů vysoké účinnosti a nízkých emisí jako nový, moderní automatický kotel. Přesto je to významný krok vpřed a dojde k výraznému zlepšení komfortu obsluhy a ekonomiky provozu kotelny oproti stávajícímu kotli s ručním přikládáním..

Ušetříte náklady na palivo

V litinových kotlích s ručním přikládáním se běžně topí hnědým uhlím typ Kostka (orientační cena cca 3500,-- Kč/tunu, výhřevnost cca 18 MJ/kg). Reálná provozní účinnost těchto technologií se pohybuje na úrovni okolo 55 %. Provozní náklady na dům se spotřebou tepla 70 GJ ročně jsou tak cca 25.000,-- Kč nebo případně i vyšší.
Díky automatickému provozu kotle a rovnoměrnému vytápění objektu dochází ke zvýšení účinnosti topného systému a tím pádem ke snížení nákladů za vytápění. Palivo použitelné v automatickém kotli  je hnědé uhlí typ Ořech 2 (cena cca 2500,-- Kč/tunu, výhřevnost 18 MJ/kg). Provozní náklady na dům se spotřebou tepla 70 GJ ročně se tak mohou snížit na 14 tisíc Kč nebo i méně.

DOPORUČUJEME

Přestavbová sada Hercules U22 na kotel Hercules UNO

Originální sada určená pro kotle Hercules U22 o velikosti 4, 5, 6, a 7 článků slouží k přestavbě kotlů na „nový“ automatický kotel Hercules UNO.
 

Přestavbová sada Hercules U22 na Hercules U22 Robot

Originální sada určená pro kotle Hercules U22 v provedení D slouží k přestavbě kotlů na „nový“ automatický kotel Hercules U22 Robot, splňující parametry 3. emisní třídy.

Přestavbová sada Hercules U26 na kotel Hercules DUO

Originální přestavbová sada je určena pro kotle Hercules U26 (ECO) všech generací a provedení. Přestavbou kotle vzniká „nový” automatický kotel Hercules DUO splňující parametry 4. emisní třídy.

Přestavbová sada Hercules U26 pro Hercules U26 Robot

Originální sada určená pro kotle Hercules U26 všech generací slouží k přestavbě kotlů na “nový“ automatický kotel HERCULES U26 Robot.
​​​​​​​

logo logo logo logo logo logo logo logo